top of page

FOLLOW ME:

Jak to chodí na Live Show

  • fancy-ss
  • 8. 11. 2014
  • Minut čtení: 3

V dnešním příspěvku bych Vás chtěla podrobně seznámit s tím, co obnáší účast na live show (dále už jen LS), tedy výstavě modelů koní.

DSC_0277.jpg
DSC_0285.jpg

Tento článek je určen tedy hlavně začínajícím sběratelů, co se chystají na svou 1. LS, neví jak sepsat přihlášky, nebo jaké modely si vůbec vybrat.

Tak tedy, rozhodli jste se jen na Live show, zkontaktovali jste pořadatele a protože se nechcete pořád vyptávat, nebo pořadatel nemá čas (jakože většinou, když je to pořadatel nemá ;)) a vy jedete na takovou akci poprvé, sháníte informace všude možně i nemožně, nebo si většinu domyslíte.

Dejme tomu, že jste tedy potvrdili svoji účast a obstaraly jste si seznam výstavních kategorií. Jako laik a ještě ke všemu úplný neználek koní obecně kroutíte hlavou nad řádky v onon seznamu a přemýšlíte k čemu a na co vlastně je. Seznam výstavních kategorií slouží pro vystavovatele jako jakýsi orientační harmonogram výstavy a také je velice důležitý k registraci vašich modelů právě do výstavy, tedy do kategorie a ringu (stůl na kterém se modely posuzují).

Za každý model z vaší sbírky co chcete zaregistrovat a brát ho sebou na výstavu musíte napsat přihlášku a přihlášky všech modelů ještě před konáním akce odeslat pořadateli, ale abyste mohli napsat přihlášku, musíte vědět do jaké kategorie ze seznamu zařadit Váš model. Je asi zbyteční tu vypisovat co jaká kategorie znamená, protože pro každou LS se vytváří unikátní seznam kategorií a to podle gusta pořadatelů a zájmu účastníků. Jak se tedy zorientovat v takovém seznamu? Dejme tomu, že chceme přihlásit arabskou klisnu od Schleich, nepřemalovanou, tak jak jsme ji koupily. Najdeme si v seznamu kategorií Schleich OF, zkratka OF znamená, že model není nějak upravený, přemalovaný, zkrátka je v takovém stavu, v jakém jste ho koupily. Naproti tomu zkratka CM znamená, že je model pozměněný, přemalovaný, nebo přetvarovaný na moldu. Pod tímto nápisem (Schleich OF, nebo podobně) by měl být další výčet názvů z nich pak již zvolíme kategorii pro model, když je to arab, nejspíš půjde do kategorie arabians a pokud taková kategorie není tak light (lehká plemena) apod.

Za každý model co chcete přihlásit, tedy vždy musíte napsat přihlášku, která by měla vypadat nějak takhle: Jméno modelu: Plemeno: Výstavní kategorie:

Na výstavě pak každý model musí mít cedulku, která bude přivázaná na noze, nebo jen volně položená u modelu, kde bude napsáno: Jméno modelu: Plemeno: Majitel: Můžete si tam samozřejmě napsat i nepovinné informace, jako třeba výstavní kategorii, nebo si cedulky vyzdobit :).

A jaké modely tedy vzít na výstavu? Je to jednoduché, berte ty, které chcete a kterých si ve své sbírce ceníte nejvíce. :) Zpravidla platí, že staré nepodřené modely, u kterých je největší šance, že budou v ringu jen po jednom a budete jediný kdo je na výstavě bude mít je větší šance na úspěch, než u podřených modelů, či modelů z výrobními vadami. Vše je, ale hlavně o objektivitě porotce a o tom jak na něj daný model zapůsobí. Klidně může vyhrát celou LS obyčejný sériově vyráběný model, stejně jako drahý limitovaný. ;) Doporučuji snažit se přihlásit modely do co nejvíce kategorií, máte tak šanci na více 1., postupových míst. Do všech kategorií ať už CM, nebo OF (vyjma scének a ježdění) smí mít model na sobě pouze ohlávku, ale nemusí. Dečky, sedla, ani jezdci nejsou povoleni, hodnotí se pouze samotný model, popř. s ohlávkou. Co se týče počtu modelů je to čistě na Vás a záleží, jestli jedete na LS spíše soutěžit, nebo se bavit s jinými sběrateli… Můžete vzít jen 10 modelů, ale klidně i 100 :).

Jednou z výstavních kategorií jsou i scénky, v těchto kategoriích můžete být kreativní a vytvořit jakoukoliv reálnou i nereálnou scénku z koňského prostředí. Např. stáj, vyjížďku, čištění… Ježdění, neboli performance není scénka jako taková, model smí mít pouze vybavení a jezdce (nanejvýš kavalety, nebo překážku), na rozdíl od scénky chybí podklad a kůň se na stůl dává pouze nastrojený např. do anglického ježdění a laděný s jezdcem.

Berte v potaz, že LS nejsou jen o soutěžení, ale hlavně o poznávání jiných sběratelů! :)

Slovníček pojmů:

LSQ – Live Show Quality -> Model co nemá žádné oděrky ani výrobní vady, extra vhodný pro výstavy modelů koní.

OF – Original Finish -> Model co neprošel žádnou úpravou a je v takovém stavu v jakém jste ho koupily.

CM – Customized model -> Přemalovaný model

LS – Live show –> Výstava modelů koní

Performance – ježdění -> Výstavní kategorie kde je pouze kůň a jezdec nastrojeni do určité disciplíny.

Fotky ukradeny odtud: http://ranch-dallas.rajce.idnes.cz/Liberecky_Sberatelsky_Podzim_2014/

Myslím, že autorkou je Tinkerka, ale nejsem si jistá.

 
 
 

Comments


  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • Instagram Clean Grey

RECENT POSTS: 

SEARCH BY TAGS: 

© 2023 by Closet Confidential. Proudly created with Wix.com

  • b-facebook
  • Twitter Round
  • Instagram Black Round
bottom of page